Ticket Restaurant Yemek Kartı

Ticket Restaurant yemek kartı

Siz de öğle yemeği giderinde çalışan başına ayda 2.900 TL’yi aşkın, yıllık 35.000 TL’ye varan vergi istisnası ile neredeyse yemek gideri kadar tasarruf edin!

  • Gelir Vergisi, Damga Vergisi, SGK İşveren, İşçi Primi'nden Tasarruf Edin!
  • Üstelik KDV’den düşün!
  • Yüzlerce yemek fişi toplayıp giderleştirmekle uğraşmayın.
  • İster 1 ister 1000 çalışanınız olsun sistemden faydalanın.
  • Hiç kesintisiz dijital hizmet.

Hizmetlerin sunulması, müşteri desteği, verilerinizin güvenliğinin ve güncelliğinin sağlanması, taleplerinizin sonuçlandırılması, iletişim gibi kişisel verilerinizin işlenme amaçlarına ve haklarınıza ilişkin detaylı bilgi içeren Müşteri Aydınlatma Metnini incelemek için tıklayınız.

Restoranlar, Marketler ve Online Marketler dahil 60.000 noktada geçerli paket servislerde de kullanılabilen Ticket Restaurant yemek kartı avantajını çalışanlarınıza da yaşatın.

Ticket Restaurant Vergi İstisnası
Vergi İstisnası

Restoranlar, Marketler ve Online Marketler dahil 60.000 noktada geçerli paket servislerde de kullanılabilen Ticket Restaurant yemek kartı avantajını çalışanlarınıza da yaşatın.

Gelir Vergisi

Gelir Vergisi ve KDV Muafiyeti

Yemek harcamalarında
SGK İşçi Primi, SGK İşveren Primi,
Damga Vergisi, KDV ve Gelir Vergisi'nden
tasarruf edeceksiniz.

Yemek Kartı Devlet Destekli

Tamamen Devlet Destekli

Gelir Vergisi Kanunu'na göre çalışanlarınıza günlük KDV dahil 187TL tutarında yemek kartı verdiğinizde bu tutarın tamamı gelir vergisinden istisna tutulacak.

Yemek Kartında Limit Belirleme

Limit Belirleme Özgürlüğü

Ticket Restaurant yemek kartı ile çalışanlarınızın öğle yemeklerindeki en düşük ve en yüksek harcama limitlerini siz belirleyeceksiniz.

60.000 Noktada Geçerli

60.000'den Fazla Noktada Geçerli

Hem siz, hem çalışanlarınız, yemek kartınızı Türkiye'deki 60 binden fazla restoran ve cafede gönlünüzce kullanabileceksiniz.

Herkes için Mutluluk

Herkes için Mutluluk

Çalışanlarınızın motivasyonu ve işyerine bağlılığı daha kaliteli öğle yemekleriyle artarken, sağladığınız tasarruf, büyümenize ve yeni yatırımlarınıza hız verecek!

Yemek Kartıyla Fiş Toplamaya Son

Fiş, Fatura Toplamaya Son

Ticket Restaurant ile fiş, fatura toplamakla, masraf takibi yapmakla uğraşmayacak, yemek kartı ile işinize daha çok vakit ayıracaksınız.

Ticket Restaurant Yemek Kartı

Ticket Restaurant Yemek Kartı Avantajları

Ticket Restaurant Yemek Kartı

*Gelir Vergisi Kanunu'na göre çalışanlarınıza yemek kartları ile günlük 170 TL + %10 KDV dahil 187 TL yemek bedeli verdiğinizde bu tutarın tamamı gelir vergisinden ve damga vergisinden istisna tutulur. 1 Aralık 2022'de yayınlanan karara göre SGK işçi primi ve işveren hissesi ise 157,69 TL'den hesaplanmaktadır.

Copyright © 2024 Ticket Restaurant. All rights reserved.

Ticket Restaurant Yemek Kartıyla ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Yemek Kartı nedir?

Yemek kartı işverenlerin, çalışanlarının öğle yemeği ihtiyacını karşılamak için aylık belirli miktarlarda yükleme yaptıkları ön ödemeli bir karttır. Şirketler, yemek kartı kullanarak zaman ve kaynak tasarrufu sağlarken çalışanlar da tek bir restorana ya da yemekhaneye bağlı kalmadan diledikleri yerde, diledikleri gibi seçim yaparak yemeklerini yiyebilir.

Ticket Restaurant Yemek Kartı ile çalışanlarınızın öğle yemeği harcamalarında yüzde 100’e varan devlet destekli vergi istisnasından yararlanabilir, toplam tutarı KDV indirimine konu edebilir ve yemek maliyetinizi azaltabilirsiniz. İşveren olarak öğle yemeği giderlerinde çalışan başına ayda 2.900 TL’yi aşkın, yıllık 35.000 TL’ye varan vergi istisnası ile neredeyse yemek gideri kadar tasarruf edebilirsiniz. Ticket Restaurant Yemek Kartı’nın geçerli olduğu 6.500’ü aşkın market ve 60.000’den fazla restoran, kafe ve büfeyi keşfetmek için "Kart Kullanım Noktaları" sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ticket Restaurant Yemek Kartı’na para yükleme işlemini internetten yapabilir miyim?

Bakiye yükleme işlemlerinizi Ticket Online sipariş portalı üzerinden, kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra şirketinize tanımlı yemek kartlarınıza anında veya ileri tarihte aktarılmak üzere yükleme yapabilirsiniz.

Ticket Online ile tüm işlemlerinizi herhangi bir müşteri temsilcisine ihtiyaç duymadan 7/24 dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden kolay, pratik ve hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz. Bakiye yükleme işlemleriniz dışında otomatik sipariş tanımlayabilir, siparişlerinizin durumunu eş zamanlı takip edebilir, sizin için hazırladığımız Microsoft Excel dosya şablonlarını kullanarak siparişlerinizi topluca sisteme girebilirsiniz.

Ticket Restaurant müşterisi olmak için ne yapmalıyız?

edenred.com.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak talepte bulunabilir ve ücretsiz teklif alabilirsiniz. Satış destek ekibimiz en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlayacaktır. Dilerseniz bu linke tıklayarak online satış portalı üzerinden Ticket Restaurant Yemek Kartı’nızı hemen satın alabilirsiniz.

İster fiziksel isterseniz de dijital Ticket Restaurant yemek kartı siparişi verebilirsiniz. Hem fiziksel hem de dijital Ticket Restaurant kart ile sipariş yönetiminde operasyonel kolaylık elder, hız ve zaman kazanırsınız. Fiziksel kart, tüm üye restoran veya kafelerin POS cihazına takılarak ya da yaklaştırılarak temassız şekilde kullanılabilirken; artı olarak kart, Ticket Restaurant mobil uygulaması MyEdenred’e tanımlandığı takdirde QR kod ve NFC teknolojisi ile mobil temassız ödeme de yapılabilir. NFC ile ödeme sadece Android işletim sistemine sahip telefonlarla yapılabilmektedir. Yemek kartı sektöründe bu özelliğe sahip ilk ve tek marka Ticket Restaurant Edenred! Dijital kart ise yalnızca mobil uygulama MyEdenred aracılığıyla kullanılabilir. Ödeme sadece QR kod ve NFC teknolojisi ile mobil temassız olarak yapılabilir. Bu yüzden kartınızı kullanabilmek için öncelikle MyEdenred’i cep telefonunuza indirmeniz ve size gönderilen 16 haneli kart numarasını uygulamaya mutlaka tanımlamanız gerekir.

İnternetten Ticket Restaurant Yemek Kartı nasıl alınır?

Ticket Restaurant Online Satış portalı üzerinden 10 dakikadan az bir zamanda sipariş verebilirsiniz. Sipariş oluşturma sürecinde fiziksel ve dijital kart arasında süre bakımından hiçbir fark bulunmuyor.

Ticket Restaurant Online Satış portalı üzerinden minimum 50 TL’lik sipariş oluşturabilirsiniz. 10.000 TL ve üzeri siparişlerinizde şirketinizin ihtiyaçlarını daha doğru anlamak ve sizin için en uygun çözümü sunabilmek için satış yöneticilerimiz sizinle iletişime geçecektir.

Çalışanlarım Ticket Restaurant kartında yer alan bakiyeyi akaryakıt, giyim, elektronik ürün ve hizmet alımlarında kullanabilir mi?

Ticket Restaurant Yemek Kartı’na yüklenen bakiyeler 6.500’ü aşkın market ve 60.000’den fazla restoran, kafe ve büfede yalnızca tüketime hazır gıda ürünlerinde kullanılabilir. Akarkayıt giderlerinizde Ticket Car, çalışan teşvik ve ödüllendirmelerinizdeTicket Compliments çözümlerimizden yararlanabilirsiniz.

Şirket araçlarınızın yakıt harcamalarını Ticket Car ile tek tek fiş toplama ve giderleştirme yükü olmadan yapabilir, çalışanlarınıza avans ya da kredi kartı vermek zorunda kalmazsınız. Ticket Compliments’ın hediye kartlarıyla market alışverişinden giyime, küçük ev aletlerinden elektroniğe, ayakkabı alışverişinden erzak yardımına kadar onlarca seçkin markanın binlerce noktasında çalışanlarınıza kendi beğeni ve ihtiyaçlarına göre alışveriş yapma imkanı sunabilirsiniz.

Ticket Restaurant üye iş yerleri yeterince yaygın mı?

Ticket Restaurant, Türkiye genelinde 6.500’ü aşkın market ve 60.000’i aşkın restoran, kafe ve büfede 30 yıldır hizmet veriyor. Anlaşmalı restoran, kafe, büfe ve marketlerin listesine buradan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz MyEdenred mobil uygulamasının “Çevrendekiler” sekmesinden de hizmet alabileceğiniz size en yakın noktaları görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca çalışanlarınız 4.000’inden fazla restoran ve kafede sağladığımız “Dolu Dolu” indirim ve kampanyaları sayesinde anında indirimli yerler, yedikçe kazanır ve daha az öderler. Böylece yemek kartı bakiyelerini sizin yüklediğiniz günlük tutardan ortalama 2 gün daha geç bitirirler.

Kaç tane Ticket Restaurant Yemek Kartı çıkarılabilir?

Ticket Restaurant öğle yemeği sisteminden yararlanmak için çalışan sayısı bakımından herhangi bir alt ya da üst limit bulunmuyor. İster bir çalışanınızın isterseniz de tüm çalışanlarınızın Ticket Restaurant Yemek Kartı’nın ayrıcalıklarından faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca tüm çalışanlarınıza aynı tutarda ya da çalıştıkları şehir ve kıdemlerine göre farklı tutarlarda günlük yemek bedeli tanımlayabilirsiniz.

Ticket Restaurant Yemek Kartı kargo süresi ne kadar?

Siparişiniz tarafımıza ulaştıktan ve ödeme onayı alındıktan sonra talep ettiğiniz kart tipine bağlı olarak kargo süreleri değişiklik gösterebiliyor. Fiziksel kartlarda basım ve teslimat süreçleri biraz zaman alabiliyor. Dijital kartlarda ise basım, gönderim ve dağıtım gibi zaman alan süreçler olmadığı için dijital kart numaraları aynı gün içinde çalışanlarınızın cep telefonlarına SMS ile gönderiliyor. Böylece çalışanlarınız yemek kartlarını MyEdenred aracılığıyla anında kullanmaya başlayabiliyor.

Ticket Restaurant kart yükleme talebi otomatik olarak verilebilir mi?

Yükleme talepleriniz her ay istediğiniz tarihte otomatik olarak işleme alınır. Siparişinizi oluşturduktan sonra tarafınıza iletilecek kullanıcı adı ve şifresi ile Ticket Online platformuna giriş yaparak her ayın belirli günü verilmek üzere otomatik sipariş tanımlayabilirsiniz.

Sözleşme yapıldıktan sonra ek kart talebinde bulunabilir miyiz?

Dilediğiniz zaman ek kart talebinde bulunabilirsiniz. Ek kart talebi ve diğer tüm kart işlemlerinizi Ticket Online müşteri portalı sayfasında bulunan “Kart İşlemleri” menüsünden gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni Ticket Restaurant Yemek Kartı taleplerimizi nasıl iletebiliriz?

İster yeni çalışan ister mevcut çalışanlarınıza yeni kart sipariş vermek isteyin, tüm kart işlemlerinizi Ticket Online sayfasında yer alan “Kart İşlemleri” menüsünden hızlı ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca Ticket Restaurant Yemek Kartı’na ek olarak Ticket Car akaryakıt çözümleri veya Ticket Compliments Kart çözümlerimize de “Kart İşlemleri” menüsünden ulaşabilirsiniz.

Yeni kart siparişimin kargo durumunu nasıl öğrenebilirim?

Siparişinizin durumunu Ticket Online üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak Ticket Restaurant ana menüsü altında bulunan “Siparişlerim” menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Ticket Restaurant kart kullanıcıları işlemleri internet üzerinden takip edebilir mi?

Kullanıcılar Ticket Restaurant Yemek Kartlarına dair tüm işlemleri MyEdenred üzerinden takip edebileceği gibi web sitemizden, kullanıcı hesabına giriş yaparak da aynı şekilde bakiye bilgilerini kontrol edebilir, harcama hareketlerini izleyebilir, çevredeki anlaşmalı restoran ve kafeleri görebilir, kayıp durumunda tek bir tıkla kartı bloke edebilir.

Kart bakiyeleri yıl sonunda siliniyor mu?

Konuyla ilgili, hafta içi 08.15-20.00, cumartesi günleri ise 09.00-16.00 saatleri arasında 444 22 66 veya 0850 222 22 66 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Kart bakiyelerini nereden görebilirim?

Çalışanlarınıza ait kartların bakiye bilgilerini Ticket Online platformuna kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak ana sayfada, sol tarafta bulunan Raporlarım menüsü altındaki “Bakiye Raporu” sekmesine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Personel günlük yemek ücreti ne kadar?

Yemek ücreti; aylık çalışma günü, çalışan sayısı, devletin belirlediği günlük yemek bedeli, KDV oranı ve kesilen vergi çeşitlerine göre belirleniyor. 2024 yılı günlük yemek bedeli istisnası duyuruldu. 2022 yılında 110 TL olan günlük yemek bedeli istisnası %54,54 oranında artırılarak 170 TL'ye yükselmiş ve %10 KDV dahil 187 TL olmuştur. Bir değişiklik yapılmazsa 2024 yılı boyunca geçerli olacak bu tutar ile %100 vergi muafiyetinden yararlanabilirsiniz. 

Çalışanlarınıza öğle yemeği için günlük 170 TL + KDV’ye kadar verdiğiniz her tutar Gelir Vergisi Kanunu uyarınca hem gelir vergisi istisnasına hem de 17 TL KDV indirimine tabi olur. SGK kararıyla 1 Aralık 2022'de yayınlanan karara göre SGK işçi primi ve işveren hissesi ise 157,69 TL'den hesaplanmaktadır.

Kayıp kart ya da iptal bildirimini nasıl yapabilirim?

Kayıp kart bildirimlerinizi Ticket Online platformu üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak “Kart Yönetimi” menüsü altındaki "Kart İşlemleri” sekmesinden gerçekleştirebilirsiniz. İptal etmek istediğiniz kartı seçerek işlemi onaylayabilirsiniz.

Ayrıca 444 22 66 veya 0850 222 22 66 numaralı çağrı merkezimizi arayarak da kart iptali, kayıp veya çalıntı bildiriminde bulunabilirsiniz. Çağrı merkezimizi aradığınızda kayıp/çalıntı kart işlemleri için “0” sıfırı tuşlayınız.

Çalışanlarınız ise MyEdenred mobil uygulamalarındaki bakiyelerini görüntüledikleri kart görseline tıklayarak ulaşacakları sayfada “Bloke Et” butonuna tıklayarak kartlarını anında bloke edebilir.

Raporlu personele yemek parası verilir mi?

Raporlu çalışana günlük öğle yemeği bedelinin verilip verilmeyeceği, işverenin çalışanla yaptığı iş sözleşmesine veya idari şartnameye göre belirlenir.

Ticket Restaurant kart markette geçiyor mu?

6.500’ü aşkın market ve 60.000’den fazla üye restoran ve kafede kullanım özgürlüğü sunan Ticket Restaurant Yemek Kartı, restoran ve kafeler haricinde marketlerde ve online market alışverişlerinde de geçerli olup aynı zamanda paket servislerde de kullanılabiliyor. Size en yakın üye marketi kolaylıkla bulabilmek için web sitemizdeki, harita destekli restoran listesini ya da Google Play Store, App Store ya da Huawei Store’dan MyEdenred Türkiye yazıp aratarak indirebileceğiniz mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz. Ticket Restaurant Yemek Kartı’nın geçerli olduğu tüm market ve restoranları görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca Ticket Restaurant Yemek Kartı’nın geçerli olduğu noktaları MyEdenred uygulamasında, “Çevrendekiler” bölümünden de görüntüleyebilirsiniz. Bunun için konum bilgilerinizin açık olması yeterli. “Sırala” butonundan “Yakınlığa Göre” ya da “Restoran Puanı”na göre; “Filtrele” butonundan “Kampanyaları Göster”, “Marketleri Göster”, “Konuma Göre Filtrele” veya “Kategoriler” seçeneklerine göre; “Ara” butonundan ise herhangi bir kategoride arama yapabilirsiniz.